25° Parçalı az bulutlu

BALIKÇILARIMIZ 1 EYLÜL’DE ”VİRA BİSMİLLAH” DİYECEK

Tarım - Hayvancılık - Ağustos 31, 2019 7:00 pm A A

 

15 Nisan’da başlayan av yasağı  Akdeniz’de 15 Eylül’de, diğer denizlerde ise 1 Eylül’de sona erecek.İlçemiz Kandıra’da av yasağı 1 Eylül tarihinde bitecek olup,balıkçılarımız bu geceden itibaren av sezonuna başlayacak.2019-2020 balıkçılık av sezonunun bereketli ve güzel geçmesini umut ediyor  verimli geçecek bir av döneminin hem balıkçılarımızın hem de tüketicinin yüzünü güldüreceğine inanıyoruz.

Su ürünleri kaynaklarının korunması ve sürdürülebilir işletilmesi bakımından; avcılıkla ilgili getirilen kurallara uyum büyük önem taşımaktadır. Denizlerimizdeki balık popülasyonunun sonsuz olmadığını herkes çok iyi bilmektedir. Aşırı av baskısı, hedef dışı avcılık ve yasal boy limitinin altında avlanan her bir balık, bizden sonraki nesillerin bu kaynaktan faydalanmalarını biraz daha zorlaşacaktır.

Unutmayalımki; ideal avcılık dengeli avcılıktır. Aşırı ve kuralsız avcılık, geleceğimizin ve çok önemli bir zenginliğimizin yok edilmesi demektir. İyi bir gelecek için avlanma usul ve esaslarına uymalıyız. Amacımızın; günü kurtarmak değil, geleceği kurtarmak olduğunun bilincinde olmalıyız.

Son olarak,balıkçılarımız tarafından büyük emek ve zahmetle halkımıza sunulan ve insan beslenmesinde, özellikle çocukların gelişiminde ve erişkin insanların sağlıklarının korunmasında sayısız faydaları olan su ürünlerini; halkımızın bol bol tüketmesini tavsiye ediyoruz.

 

 Tarım - Hayvancılık - 7:00 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.