Açık

DUYAR ”ABD’li Balıkları Özgürlüğe mi Bıraktı?”

Gündem - Mayıs 1, 2020 10:59 pm A A

 

Konya’da Altınapa Baraj Göleti’ne izinsiz olarak değişik renklerde balık bırakırken yakalanan şüphelinin daha önce İstanbul ve Konya’da defalarca değişik suçlardan gözaltına alınan ve yurtdışı yasağı ile serbest kalan Chester Juall olduğu ortaya çıktı

Durumu fark eden taksi şoförü yaptığı canlı yayınla yetkililerin durumdan haberdar olmasını sağladı. Görüntülerin ulaştırıldığı Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü yetkilileri, ilgili videoyu izleyince durumdan şüphelenerek olayı polise bildirdi.Polis Juall’i kaldığı otelde gözaltına aldı. Chester Juall’in kaldığı otel odasında yapılan aramada 6 cep telefonu, 2 laptop, 4 flaş bellek ile 1 kamera bulundu. Bu materyallerin içindeki veriler incelemeye alındı.

Polisin yaptığı kısa süreli araştırmada Chesterr Juall’in, 2015 yılından bu yana Türkiye’de olduğu belirlendi. Juall’in bu dönem içinde İstanbul’da kaldığı bir otelde bomba yapımında kullanılan malzemelerle yakalandığı ve yine aynı otelde çalışan kadın personele cinsel saldırıda bulunduğu, çıkarıldığı mahkemece 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldığı belirtildi. Hakkında yurtdışına çıkma yasağının bulunduğunu tespit edilen Juall, geçen mart ayında da Konya’da kaldığı otelde Türk çalışanlara hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. Son olayla ilgili tekrar gözaltına alınan Juall’e baraj gölüne izinsiz balıklandırma yapmaktan işlem yapıldı ve 10 bin lira idari para cezası uygulandı. Juall’in bir kısmını baraj göletine bıraktığı balıkların ise biyolojik ve bakteriyel içerikler taşıyıp taşımadığının belirlenmesi için inceleme sürüyor. Gözaltına alınan ve emniyette susma hakkını kullanan Juall, sevk edildiği nöbetçi mahkemede de söyleyecek bir şeyinin olmadığını ifade etti. Chester Juall, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol ve yurtdışı yasağı konularak serbest bırakıldı.

Geçmiş  dönemlerde BBP Kocaeli İl Başkanlığı görevini icra eden Serhat DUYAR ;sosyal medya hesaplarından  ilimizi ve ülkemizi ilgilendiren olaylar ve konularla  ilgili sürekli güncel paylaşımlarda bulunmakta ve paylaşımları büyük bir kesim tarafından takip edilmektedir.Amerikalının Konya’daki göle bıraktığı balıklarla ilgili ”

ABD’li balıkları özgürlüğemi bıraktı?

Ortadoğu’ya özgürlük vadeden, özgürlük getireceğini vadeden ABD’nin Vatandaşı; acaba balıkları özgürlüğe bırakmak için mi Konya’da baraj göleti’ne getirdi ve serbest bıraktı.” paylaşımında bulundu.

 Gündem - 10:59 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.