-6° Az bulutlu

İl Sağlık Müdürlüğünden Açıklama İkinci Dalga Geliyor mu?

Sağlık - Haziran 15, 2020 8:31 am A A

Covid-19 virüs rakamları bugünlerde can sıkıcı bir şekilde artış gösteriyor.

Türkiye’miz Covid-19 ile en iyi mücadele eden ülkelerden biri olan ve uygulanan kurallar sayesinde vaka sayıları bir çok ülkeye göre çok daha düşük sayıda kalmıştı. Ancak sayılar son zamanlarda hiç iç açısı değil.

İkinci Dalga Geliyor mu?
Dün Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı vaka sayıları 1.562 oldu. Vaka sayıların bu kadar artış göstermesi “ikinci dalga geliyor mu ? sorularının akıllara gelmesini sağladı.

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney Sosyal Medya hesabından bir açıklama yaparak, şu sözlerle uyarılarda bulundu.

Uyarılar Önemli
“Değerli vatandaşlarımız normalleşme sürecinin başarısı tamamen “Sosyal Mesafe ve Maske kullanımı konularında toplumun başarısına bağlı. Ülkemizdeki tablonun iyi olması uygulanan tedbirlerden kaynaklanıyor. Virüsün bulaştırıcılık özelliğinde bir azalma yok. Konuyu ciddiye alalım.”

Dikkate Almalıyız
Sevdiklerimizle güzel günler geçirmek, yazın keyfini Kandıra’mızın mavi bayraklı sahillerinde yaşamak ve kısıtlamanın gelmemesini istiyorsak, İl sağlık Müdürümüzün bu uyarılarını dikkate almalıyız.Sağlık - 8:31 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.