19° Açık

Kandıra Kaymakamlığından Kademeli Normalleşme Tedbirleri

Gündem - Mayıs 20, 2021 7:22 pm A A

Kandıra Kaymakamlığı kademeli normalleşme döneminde ”        İlgi genelge ve kararla ülke genelinde 17 Mayıs Pazartesi günü 05.00 de başlayıp 01 Haziran 2021 Salı günü  05:00′ e kadar uygulanacak olan kademeli normalleşme  döneminde  İlçemizde uygulanacak  tedbirlerle ilgili İlçe Kaymakamı Mehmet ÜNAL Başkanlığında 17.05.2021 Pazartesi günü saat 11.30′ da yapılan toplantıda kısıtlı süre ve günlerde ilçemize  ilişkin aşağıda belirtilen kararlar alınmıştır:
1) Seyahat İzin Belgelerine E-Başvuru veya Alo 199 üzerinden başvurulacak,
2) Güncel Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı çiftçilerimiz arazi miktarına bakılmaksızın çalışma amaçlı yanlarına en fazla iki kişi de alarak tarlasına gidebilecektir. Tarım işçileri ve balıkçılara ilişkin önceki kararlar devam edecektir.
3) Fırın ve bakkalı olmayan mahalleler veya bağlılarında bu işyerlerinin servis araçları ile satış yapmaları ile çerçilerin faaliyetleri esnaf odası koordinasyonunda yapılacaktır.
4) Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan işyeri/fabrika/imalathane gibi yerler ve bu yerlerde çalışan kişiler e-başvuru sistemi üzerinden alınacak “çalışma izni görev belgesini” yapılan denetimlerde ibraz etmek zorundadırlar. Ancak herhangi bir haklı nedenle görev belgesi alınamaması durumlarında EK-1’de yer alan “çalışma izni görev belgesi formu”  belgeyi ve işveren ile çalışanın beyanı/taahhüdüyle manuel doldurularak imza altına alınacaktır.
5) İnşaat ve onarım işi yapan/yaptıracaklar malzeme ihtiyaçlarını iş yerleri kapalı  olacağından yasak öncesinden temin edeceklerdir.
6) Acil zorunlu tamir ve onarım ihtiyacı olanlar ilgili kolluk kuvvetlerine başvurarak (EK-2 iletişim bilgileri) sadece bu hizmete özel izin verilecektir. Yetkili servisler görevlerine devam edeceklerdir.
7) Vatandaşların yakınları ile değil tek başına bakkal, fırın vb. yerlere yaya olarak gitmesi esastır.  En yakın camiye araç kullanmaksızın yaya olarak gidilebilecektir.
8) Sokak Hayvanları Belediye ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda beslenecektir.” tedbirlerini açıkladı.Gündem - 7:22 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.