25° Parçalı az bulutlu

KANDIRA ZİRAAT ODASI ”ÜRETİCİLERİMİZİN EMEĞİNİ VE ALINTERİNİ ÇALDIRMAYACAĞIZ”

Ekonomi - Ağustos 15, 2019 9:17 am A A

Kandıra Ziraat Odası sosyal medyadan ”

ÇOK KIYMETLİ FINDIK ÜRETİCİLERİMİZ, BİR SEZON BOYUNCA VERMİŞ OLDUĞUNUZ EMEKLERİN KARŞILIĞINI ALMAK İÇİN HASATLA BERABER SEZONUN SONUNA YAKLAŞIYORSUNUZ. EMEĞİNİZİN KARŞILIĞINI EN İYİ ŞEKİLDE ALMAK İÇİN SİZ FINDIK ÜRETİCİLERİ OLARAK ÜZERİNİZE DÜŞEN KENDİ AÇINIZDAN OLAN KÜÇÜK AMA ÇOK ÖNEMLİ KURALLARA VE UYGULAMALARA DİKKATİNİZİ ÇEKMEK İSTİYORUM.

1) FINDIĞINIZI KABUKLU OLARAK HARMANDA İYİCE KURUTUNUZ.
2) FINDIĞINIZI PATOZA VERDİKTEN SONRA MÜMKÜNSE BEZ ÖRTÜ ÜZERİNDE KURUTUNUZ.
3) FINDIK ÇEÇ HALİNDE KURURKEN İÇERİSİNDEKİ TEKLEMEYİ, KORUĞU, ÇÜRÜĞÜ, KIRIK FINDIĞI VE YABANCI MADDELERİ (taş toprak gibi) İYİCE SEÇİNİZ. ÇÜNKÜ TMO’ya FINDIK VERİRKEN MADURİYET YAŞAMAYASINIZ.
4) EVET EN ÖNEMLİ HUSUSLARIN BAŞINDA FINDIĞINIZI İHTİYACINIZDAN FAZLASINI PAZARA İNDİRMEYİNİZ. İNDİRMEYİNİZKİ SERBEST PİYASADA ARAZ-TALEP DENGESİ ÜRETİCİ LEHİNE OLUŞSUN VE FINDIĞINIZIN DEĞERİ YÜKSELSİN.
5) YAPILMASI GEREKEN EN ÖNEMLİ HUSUSLARIN EN DEĞERLİ OLANI DA FINDIĞINIZI EMANETE BIRAKMAYIN. ÇÜNKÜ EMANETE BIRAKILAN HER KİLO FINDIK CEBİNİZDEN KAYBOLACAK OLAN EMEĞİNİZİN KARŞILIĞIDIR. HER ORTAMDA MÜCADELE ETTİĞİMİZ TEKELCİ FİRMANIN DA KAZANCINA KAZANÇ KATACAK ONLARIN FINDIĞIMIZ ÜZERİNDE OYNAYACAKLARI KİRLİ OYUNLARI DAHA GÜÇLÜ OLARAK YAPABİLMELERİNE FIRSAT VERECEK BİR SONUÇ DOĞURACAKTIR.

SON SÖZ OLARAK FINDIĞIMIZA ÖNCE ÜRETİCİLER OLARAK BİZ SAHİP ÇIKACAĞIZ, EMEĞİMİZİ VE ALINTERİMİZİ BİZ ÇALDIRMAYACAĞIZ.

KANDIRA ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI” açıklamasını yaptı.Ekonomi - 9:17 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.