15° Hafif yağmur

Sezer KATIRCIOĞLU ve Yüksel ÇİL Tarla Günü Etkinliğine Katıldı

Tarım - Hayvancılık - Eylül 10, 2020 12:01 am A A

 

Kocaeli Ak Parti Milletvekili Radiye Sezer KATIRCIOĞLU, Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürü Yüksel ÇİL  tarafından yürütülen “Doğayı Koruyalım Yerli Mısır Çeşitlerimizi Tanıyalım” Yayım Projesinin Tarla Günü Etkinliğine katıldı.

Kocaeli  Milletvekilimiz Radiye Sezer KATIRCIOĞLU Tarım ve Orman Bakanlığımız Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığınca desteklenen, Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması Yayım Projeleri kapsamında Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Sakarya Mısır Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından yürütülen “Doğayı Koruyalım, Yerli Mısır Çeşitlerimizi Tanıyalım Yayım Projesi”nin Tarla Günü etkinliğine katıldı.

Kocaeli  Milletvekilimiz Radiye Sezer KATIRCIOĞLU konuşmalarında Mısır araştırma ve diğer araştırma enstitü müdürlüklerimizin çalışmalarıyla birlikte yerli ve milli tohum çeşitlerimizin son yıllarda üretimde emsali yabancı çeşitlerden daha verimli hale gelmeye başladığı ve bu çalışmalar sonucunda diğer alanlarda olduğu gibi tohumculuk alanında da dışa bağımlılığın sona ereceğini söyledi. Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine ERDOĞAN hanımefendinin öncülük etmiş olduğu “Ata Tohumu Projesi” ile de gen kaynaklarımızın korunmasının sağlanacağını, bu kapsamda İlimizde de 3 adet tohumun tescillendiğini ve 55 üreticimizden toplanan 256 adet “Ata Tohumu”nun  da tescil edilmek üzere Tarım ve Orman Bakanlığına teslim edildiğini belirtti. Ayrıca Kocaeli  Milletvekilimiz Radiye Sezer KATIRCIOĞLU konuşmalarında, “Tarım sektöründen gençlerin uzaklaştığı bu dönemde organizasyonun yapıldığı tarlanın sahibi olan genç çiftçimize gayretlerinden dolayı teşekkür etti. Bu projenin İlimiz ve Ülkemiz tarımına hayırlı olması ve bu tür çalışmaların devam etmesi temennisiyle sözlerine son verdi.

 

 

 Tarım - Hayvancılık - 12:01 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.